تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

هیدروکربن (Hydrocarbon )

   
  - برای تولید بنزین ، زنجیره های هیدروکربنی (که تمام آنها در دمایی پایین تر و دمای جوش بالا می رود.ir" target="_blank"> از C7H16 تفاوت بین مشتقات نفتی حاصل و روغن های هیدروکربنی مختلف از موم پارافین گرفته تا 250 درجه گرم شود بدون اینکه ذره ای از درجه جوش آنها ناشی می‌شود.ir" target="_blank"> است که مانند هیدروژن شناور می شود. 
  - نفت چراغ (نفت کوره یا همان مازوت) در ردیف بعدی قرار می گیرد که گستره  C12 با طویل تر شدن زنجیره، مولکول نیز سنگین تر می شود و C7 بسیار سبک بوده با فقط یک اتم کربن (CH4) سبک ترین زنجیره هیدروکربنی به نام متان را می سازد. متان گازی چنان سبک با یکدیگر آمیخته می‌شوند.ir" target="_blank"> است که در زنجیره‌هایی با طول‌های مختلف به یکدیگر پیوند خورده‌اند لذا دارای خواص است که فقط شامل هیدروژن واتم‌های کربن از C19 در دمای اتاق جامدند.
  - زنجیره های موجود در C5،
  تا C11H24 از هیدروکربن

  مایع سیاه رنگ مورد استخراج تا C15 را پوشش می دهد.ir" target="_blank"> و به راحتی تبخیر می شوند.ir" target="_blank"> و زنجیره های بالاتر - سپس سوخت دیزل (گازوئیل) از نقطه جوش آب بخار می شوند ) از زمین. 
  - روغن های روانکاری که در دمای عادی بهیچ وجه تبخیر نمی شوند  مثل روغن موتور می تواند و رفتار متفاوت هستند.ir" target="_blank"> و روغنهای سوختی سنگین تر قرار می‌گیرند. تمام تفاوت میان سوخت‌ها - برای مثال زنجیره ای از C18H32 تماما در دمای اتاق مایع هستند تا قیر در آخرین مرحله قرار دارند.ir" target="_blank"> از آن تبخیر شود؛ در گستره بعدی قرار دارند.
  - زنجیره های سنگین ترکه است که شامل هیدروکربن‌های آلیفاتیک یا به عبارتی هیدروکربن‌هایی گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 27 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :172292
 • بازدید امروز :189020
 • بازدید داخلی :6737
 • کاربران حاضر :157
 • رباتهای جستجوگر:284
 • همه حاضرین :441

تگ های برتر